Pages

29 Aralık 2009 Salı

Fallout'un Renklisi Çıkmış ki!


bilen bilir, ayrıca bu sayfalarda da bayaa bi yazdım.fallout 3 bu sene oynadığım oyunlar arasında beni en fazla etkileyen oldu.RPG sevdiğimi zaten söylememe gerek yok.yani derinliği ve ciddiyeti olan ama aynı zamanda zıtlığın güzelliğini bizw sunan oyunlara bayılırım.mesela yaşayanlar ve ölüler gibi.örneğin left 4 dead sittin seni oynamam ama bir fear kesin oynarım.hatta çok iyi oynarım.neyse efendim geçen aylarda bir oyun kıtlığı yaşanıyordu ve bize bir oyun gösterildi.oyunun hikayesinin içinde vault ve wasteland kelimeleri geçiyordu! aha dedim fallout'un çakmasını yapmışlar ama yapımcı firma 2k software! yani bioshock ve son 2 yılın en iyi nba oyunları olan nba 2k9 ve nba 2010'u yapan firma! ismi de Borderlands idi.iyi dedik,videolarını izledik ve bayaa beğendik.sonra tabii ki oynamaya karar verdik.(bu arada açılış cinematic'inde ki parça gerçekten çok hoş,hemen telefona atıp dinledim:D)

oyun yüklendi bilgisayara falan, oynadık bi iki...bir de ne görelim! oyuna kaptırmışız kendimizi.zaten RPG seven elemanlar bu oyunu çok severler.2k çok sağlam oyun yapmışlar ve hemen akabinde 2 tane DLC(ek paket) çıkardılar.gerçi birinin çıkmasına daha var.


evet oyunu yeni bitirdim çünkü 1 aydır evde değildim ama geldiğim günden beri borderlands oynuorum.oyunu bu sabah itibari ile bitirdim.size biraz oyundan bahsedeyim.oyun cel-shaded tarzı grafiklerle hazırlanmış(13 adlı oyunda da vardı).yani grafikler sanki çizgi film gibi ama tam değil.oyunda 4 tane seçebileceğiniz eleman var.Mordecai,Lilith,Roland ve Brick.tabii her birinin özel yeteneği var.Mordecai sniper ve handgun-revolver diye tabir ettiğimiz tabancalarda daha etkili.özel yeteneği ise bloodwing adlı bir kuş.bu kuş onun hayvanı ve bu kuşu güçlendirebiliyorsunuz.ona çeşitli artifact'lar vererek şok,zehir,ateş ve patlama güçleri verebiliyorsunuz.Lilith ise daha çok shotgun ile daha iyi ve özel güç olarak Phasewalk kullanıyor.bu güç zor durumda kaldığınız zaman, lilith'in çok hızlı hareket etmesini sağlıyor.tabii bunun da süresi var.Roland tüfeklere(machine gun) manyağı.özel gücü ise Scorpion Turret.bu özelliği kullandığınızda Roland ortaya bir tane taramalı koyuyor ve o taramalı etrafı bir güzel dağıtıyor.Brick ise daha çok ellerini kullanmayı daha çok seviyor.özel gücü ise Berserk.yani bu özel güçte asıl adamımız deliriyor.yumruk delisi ediyor düşmanı.ayrıca her türlü saldırıya korunmalı ve gücü yeniden doluyor.

ben mordecai seçtim ve oldukça da memnunum ama ilk başlayanlar için Roland'ı öneririm.neyse efendim uzun lafın kısası çok hoş oyun yapmışlar helal olsun.fallout'tan sonra en iyi RPG bunların ki.müzikler,haritalar,oyun uzunluğu,silahların çok ama çok fazla olması...oyun bi yerden sonra sıkıyor ama sonra yine ateşleniyor.bu oyunu kesinlikle oynamanız tavsiyemdir...88/100

1 yorum:

  1. borderlands isimli oyunu Fallouta benzeştirmen, elmayla simiti karşılaştırman gibi birşey. Bir kere borderlands te herhangi bir diyalog opsiyonu yada Role Playing öğesi olmaması da büyük bir detay. Borderlands için diablonun 3 boyutlu hali deseydin çok daha yerinde olacaktı. Fallout ise bu oyunların atası olmanın yanında, sonsuz karakter yaratma opsiyonu (borderlandste 4) ve birçok özelliğiyle dünyanın en iyi rpgsi seçildi. Ama bende borderlandsi beğendim ve multiplayer opsiyonu çok başarılı. Denemenizi tavsiye ederim.

    YanıtlaSil

Dil Pabuç Gibi!